Kontakt

Det är vi som har info runt Riksidrottsgymnasiet Freeski i Malung. Kontakta oss om du har frågor kring skolan, träning eller skidor i största allmänhet. Vi står till handa alla dagar i veckan.

 

Skärmavbild 2015-11-11 kl. 10.31.32

Jim Johansson Wolf – Tränare

Favorittrick: The mutegrab
Tel: 073 02 543 41
Mail: Freeskigymnasietmalung@gmail.com

 

 

IMG_4440Carolina Edwall – Tränare

Favorittrick: Do the backflip
Tel: 070 572 22 36
Mail: Freeskigymnasietmalung@gmail.com

 

Perfprofile

Per Fernvik – Tränare

Favorittrick: Cork 360

Tel: 070 357 99 95
Mail:Freeskigymnasietmalung@gmail.com

 

 

 

Per Edvall

Per Edvall – sportchef

Favorittrick: Vänstersvängen
Tel: 0280-183 84
Mail: Per.Edvall@vduf.se

 

 

 

helene

Helene Aune – Boendeansvarig

Favorittrick: Tennisbollen
Mail:Helene.Aune@vduf.se

 

 

Stefan Karlssostefan-karlssonyo-1n – sportchef svenska skidförbundet

Favorittrick: Stalefish
Tel: 070-511 31 27
Mail: Stefan.Karlsson@svensksnowboard.se

 

 

Rektor Maria HolmqvistMaria Holmqvist – rektor MSG
Mail: maria.holmqvist@vduf.se

 

 

Övriga

Barbro Ljungberg – Elevassistent, Dexter mm

Tel: 010-1219705

barbro.ljungberg@vduf.se
(Elevassistent, Dexter m.m.)

 

Lotta Kihlström – Studie- och yrkesvägledare 

Tel: 010-1219709

 

Malin Ynell – Kurator

Tel: 010 121 98 28

 

Skolans besöksadress:

Västra Bangatan 20

782 30 MALUNG

 

Fabrikens besöksadress:

Thorolfsvägen 1

782 30 Malung