Kontakt

Det är vi som har info runt Riksidrottsgymnasiet Freeski i Malung. Kontakta oss om du har frågor kring skolan, träning eller skidor i största allmänhet. Vi står till handa alla dagar i veckan.

Skärmavbild 2015-11-11 kl. 10.31.32

Jim Johansson Wolf – Tränare

Favorittrick: The mutegrab
Tel: 073 02 543 41
Mail: Freeskigymnasiet@vduf.se

IMG_4440Carolina Edwall – Tränare

Favorittrick: Do the backflip
Tel: 070 572 22 36
Mail: Freeskigymnasiet@vduf.se

Perfprofile

Per Fernvik – Tränare

Favorittrick: Cork 360

Tel: 070 357 99 95
Mail: Freeskigymnasiet@vduf.se

Per Edvall

Per Edvall – sportchef

Favorittrick: Vänstersvängen
Tel: 0280-183 84
Mail: Per.Edvall@vduf.se

helene

Helene Aune – Boendeansvarig

Favorittrick: Tennisbollen
Mail:Helene.Aune@vduf.se

Stefan Karlssostefan-karlssonyo-1n – sportchef svenska skidförbundet

Favorittrick: Stalefish
Tel: 070-511 31 27
Mail: Stefan.Karlsson@svensksnowboard.se

Rektor Maria HolmqvistMaria Holmqvist – rektor MSG
Mail: maria.holmqvist@vduf.se

Övriga

Maria Ivansson – Elevassistent, Dexter mm

Tel: 0280-18205

maria.ivansson@vduf.se 
(Elevassistent, Dexter m.m.)

Torbjörn NilssonStudie och yrkesvägledare

0280-18214

torbjorn.nilsson@vduf.se

Skolans besöksadress:

Västra Bangatan 20

782 30 MALUNG

Fabrikens besöksadress:

Thorolfsvägen 1

782 30 Malung